Avcılar Belediyesi

Avcılar Belediyesi İmar Durumu Sorgulama

İmar Durumu Sorgulama Kent Rehberi E-Belediye

Türkiyenin parlayan Yıldızı Avcılar Belediyesi de gelişen teknolojiye ayak uydurdu. ISO 9001- 2000 Kalite Belgesi alan Avcılar Belediyesinin imar durum bilgileri de sanal âlemde halkın hizmetine açıldı.

Avcılar ilçesinin 7 mahallesini içeren uygulama imar planları yürürlüğe girdi. Artık imar durum bilgisi de bir “Tık” la ekranınızda bulmak mümkün.
Söz konusu uygulama imar planlarının dayanağı 15.12.2006 tarihinde onanan 1/5000 ölçekli üst plan kararı Avcılar nazım imarı planı olduğunu söyleyen Avcılar İmar ve şehircilik şefi Tuncay Gürpınarlı, “Bu üst plan kararına göre düzenlenen uygulama imar planlarını beş bölge halinde değerlendirilen ilçe belediye Meclis kararı alarak Büyükşehire gönderdi. Büyükşehir Belediyesi ise kararı yerinde buldu. Söz konusu uygulama imar planları yasa süre gereği bir ay askıda kalacak. Askı süresi içinde olası ihtirazlarda yine ilgilisi tarafından bu süre içinde dilekçe ile yapılabilecek. İtiraz dilekçesinde itiraz nedenleri açıkça belirtilmesi gerekli olup, ayrıca dilekçe ekinde itirazda bulundukları yerin maliki olduklarını kanıtlayacakları belgeleri de eklemeleri önemlidir” dedi.

Beklemeye Son Verildi

Avcıların yedi mahallesini kapsayan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı beş etap halinde onaylandığını ifade eden Tuncay Gürpınarlı, “Sayısal ortamda düzenlenen imar planlana göre; yine sayısal ortamda imar durumu verilebilme olanağı da elde edilmiştir. Bu olanak artık başvuru sahiplerinin günlerine değil, dakikalara sığabilecek. Bir bekleme ile imar durumuna kavuşabilecekler. Bu yapılan çalışma vatandaşımız için büyük bir hizmettir” dedi.

Sanal âlemde imar bilgilerinin önümüzdeki günlerde faaliyete geçeceğini söyleyen Tuncay Gürpınarlı imar bilgilerinin nasıl öğrenileceğini uygulamalı olarak gösterdi. Gürpınarlı, “Bu kolaylık sayesinde bizlerinde işleri hafiflemiş olacak” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.