Çatalca Belediyesi İmar Durumu Sorgulama

E-Belediye

Başbakanın  2 yıl önce, İstanbul`un yeni yerleşim merkezi olarak işaret belirttiği Çatalca`nın köylerinde tarla fiyatları birden değerlenmişti.. Üçüncü havalimanının yapımına başlanacağı ve üçüncü köprü için sona yaklaşıldığı haberleri de gözleri yeniden Gaziosmanpaşa, Çatalca ve Sarıyer`in köylerine çevirdi. Son açıklamadaki Çatalca Havalimanı Karadeniz tarafında olacak sözleri, adeta köylerdeki tarla sahiplerini bile heyecanlandırdı.

TÜRKİYE`nin iki seçim birden geçireceği 2007`de İstanbul`da ise emlak sektöründe ralli yaşanıyor. Levent-Maslak hattında arsa metrekare fiyatı 15-18 bin dolara kadar çıkarken, henüz gelişmemiş ilçelerin köylerinde ise farklı bir beklenti, emlak piyasasını canlandırdı.Nüfus artışının içme suyu kaynaklarını kirletmesine izin verilmeyecek. İlçedeki 600 bin metrekare alanda faaliyet gösteren sanayi tesisleri 10 yıl içinde boşaltılacak. 54 milyon 200 bin metrekare alanlı tarım arazileri korunacak. Mutlak ve kısa mesafeli koruma alanlarındaki araziler 5 yıl içinde kamulaştırılacak.


Bilgi Paylaşımı Çatalca belediyesinin bilgi paylaşımındaki problemi

0 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Yazar
  Yazılar
  • #2934
   kamilerceviz
   Katılımcı

   Merhabalar, çatalca belediyesini neden imar sorgulama sayfası açmıyor? Biz bu belediyeden nasıl bilgi alacağız? Yıl olmuş 2022 neden hala bir sayfa yapamadılar?

0 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

Toplam 18 Yorum Var

 1. Oklalı 365 parselin imar durumuna bakmak istedim. Ulaşamadım. Silivri belediyesi çok sade yapmış, çok kolay bakılabiliyor. Sizlerede tavsiye ederim. O bölgede bir yazlık kullanabileceğim arsa bakıyorum. İyi bayramlar.

  1. ÇOK RİCA EDİYORUM ARNAVUTKÖY BELEDİYESİNİN SİTESİNİ İNCELEYİN İNSANLAR NE KADAR KOLAY ULAŞABİLİYOR PARSELİNİN İMAR DURUMUNU OĞRENMEK İÇİN…LÜTFEN BİRAZ İLGİ.

 2. Mrb çatalca ihsaniyede arsam var imar durumunu merak ediyorum köyün içinde imara girmiş olabilirmi acaba

 3. 21 yüzyılda Çatalca belediyesinden kent rehberinden parsel sorgulayamıyoruz çok yazık

 4. 21 yüzyılda Çatalca belediyesinden kent rehberinden parsel sorgulayamıyoruz çok yazık

 5. imar durumu sorgulaması neden zor? diğer ilçeler anında çıkıyor sizde sadece boy gösterisi çıkıyor ciddiyete davet ediyorum sizi vatandaşa yardımcı olun

   1. Çatalca’da imarlar sürekli değişiyor. Tahminimce bu nedenden dolayı diğer ilçerin sahip olduğu altyapıya sahip değiller.

 6. Çatalca İzzettin de 185 ada 4 parsel sayılı yerimizin imar durumunu öğrenmek istiyorum. Belediyenin sayfasından ulaşamadım. Teşekkür ederim.

  1. Çatalca Belediyesi ne yazık ki e-imar hizmeti sunmuyor. Belediyeyi (0212) 444-6102 telefon numarasından arayarak iletişime geçebilirsiniz. Bir çok belediye telefon ile bilgi paylaşımı gerçekleştiriyor. Bilginize.

   1. Çatalca izzetinde satılık tarlamız mevcuttur. 145 ada 168 parsel 3114 m2 ilgilenenler 0536 064 ** ** iletişim kurabilir.
    -Telefon numarası bilgi güvenliği sebebi ile gizlenmiştir.

 7. yıl 2022 gerçekten imar durumu öğrenmek bu kadar zor olamaz!!! yetkililer lütfen dikkate alsınlar ve insanlara yardımcı olsunlar. kapaklı belediyesi ve silivri belediyesinin imar durumu öğrenme konusunda ki gibi yapabilirsiniz çok basit ve ulaşılabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.