Denizli Geneli İmar Durumu Sorgulama

İmar Durumu Sorgulama E-Belediye

Mahalle sakinleri de başkanın konuşmasının ardından akıllarına takılan merak ettikleri konularda soru yöneltti. Bir vatandaşın “TOKİ konutlarının depreme dayanıksız olduğunu söylüyorlar.” Diye soru sorması üzerine Başkan Zolan, “Eğer Denizli’de hiç istemediğimiz büyük bir deprem olursa 3 bina ayakta kalacaksa biri de TOKİ konutlarıdır. Her türlü tekniği, donanımı yapılmıştır. Binalar, tünel kalıp sistemiyle yapılmıştır. Allaha şükürler olsun yaptığımız hiçbir şeyde yüzümüz kara çıkmadı. Tek niyetimiz hizmet etmek. Bu hizmetleri karalamak gölgelemek Denizli’nin menfaatine değildir. Denizli’nin menfaati olan hizmet edeni alkışlamaktır, destek olmaktır. Destek olamıyorsan da gölge etmemektir. Bu tür söylentiler geçmişte yapıldı, yine yapılacaktır.” diye konuştu.

Evlerinin yıkılacağı şeklinde çeşitli söylentiler dolaştığını ifade eden bazı vatandaşlara ise Başkan Zolan, “Önceki başkanımız Nihat Zeybekci’nin de söylediği ve 3 yıldır olduğu gibi kentsel dönüşüm nedeniyle hiçbir yerde yıkım olmayacaktır. Bilindiği gibi bizim gündemimizde böyle bir şey yoktur ve olmadığını da 3 yıl önce söyledik. Söylentilere kulak asmayın. Doğrusunu yetkililerden öğrenin. Karşıyaka’ya 3 yıl önce büyük bir tabela astık ve yıkım olmayacağını yazdık. Bunun üzerine kim ne derse desin yalandır.” şeklinde konuştu.

Sevindik Vadi Projesi’nin bu dönem için de başlanıp hizmete sunulacağını belirten Zolan, “Eskihisar’daki parkı hepiniz görmüşsünüzdür. Adalet Parkı, İncilipınar Parkı, Çamlık Parkı, Yunus Emre Parkı ve Sümer Parkı gibi parkları bir kenara bırakın. Şehrimizde 2004 öncesi Eskihisar’daki park gibi bir park var mıydı? Ama 2004’den bugüne kadar Eskihisar gibi onlarca park yaptık. İnşallah Sevindik Mahallesi’ne de güzel bir park yapacağız. Bu dönemde göreceğiz ve parkta birlikte çay içeceğiz. Bir diğer konu ise mahallemizde alt yapı sorunu var. Yine bu dönemde içmesuyu, yağmursuyu ve kanalizasyon gibi alt yapı sorununu çözüp bu sıkıntıyı ortadan kaldıracağız.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.