Gaziosmanpaşa Belediyesi İmar Durumu Sorgulama

İmar Durumu Sorgulama Kent Rehberi E-Belediye

3K projesi ağırlıklı

2004 yılından itibaren uygulamaya koyduğumuz ve kentsel, kurumsal ve kültürel dönüşümü eş zamanlı olarak hayata geçirmemize olanak sağlayan 3K stratejimiz aynen sürdürülecek. Türkiyenin en büyük ilçesinde değişimin her alanda ağırlığını hissettirmesi için ilk günkü heyecanı aynen sürdürüyoruz. Kentsel dönüşüm projesini en hızlı uygulayan belediyelerin başında geliyoruz. Hedefimiz, proje tamamlandığında yepyeni bir Gaziosmanpaşa oluşturmak. Değişimin izleri artık ortaya çıkmaya başladı. 2008 yılında da bu uğurda çalışmaya devam edeceğiz.

Kentsel dönüşüm projesiyle  Gazi Osman Paşaya genel olarak yapılacak projeler: Güngören üzerinden Yenibosnaya karayoluyla bağlanacak. İlçedeki sanayi tesisleri hizmet ve ticaret alanına dönüşecek. İlçe genelinde yenileme ve kentsel dönüşüm projeleri uygulanacak. Gaziosmanpaşa-Avcılar TEM otoyolunun kuzeyinde paralel bir yol yapılacak. Beşiktaştan başlayarak Kağıthane, Eyüp üzerinden Gaziosmanpaşaya gelecek metro Ispartakuleye kadar uzanacak.

Habiblerde kuzeye gelişim engellenecek. Habibler ve Cebecide 2 milyon 900 bin metrekare alanlı hayvanat bahçesi, 8 milyon 800 bin metrekare bölge parkı ve 490 bin metrekare hizmet ve donatı alanı oluşturulacak. İSKİ Koruma havzasındaki konutlar yıkılacak. Gazi, Zübeyde Hanım, Cebeci, Habibler ve Malkoçtaki orta ve uzun koruma mesafesindeki konutlar rehabilite edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.