Kazan Belediyesi İmar Durumu Sorgulama

İmar Durumu Sorgulama Kent Rehberi E-Belediye

Kahramankazan Belediyesi, Hamdi Eriş Devlet Hastanesinin bahçesinde düzenlenen törene bürokrasiden, siyasetten ve halktan büyük bir katılım oldu.

Törende ilk olarak söz alan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, son yıllarda hızlı bir gelişme gösteren Kazan’ın yeni yatırımlarla da birlikte artık sadece tarım ve hayvancılık kenti olmaktan çıktığını, yaşanabilir, modern bir ilçe haline geldiğini söyledi.

Konuşmasında hizmet anlayışına da değinen Başkan Ertürk, siyasi çekişmeler içinde olmadıklarını, Kazan’a nasıl hizmet edebileceğinin mücadelesini verdiklerini belirterek, “Kazan’a katkı sunmak isteyen herkesle beraber olduk. Toplam 43,5 milyon liralık bu yeni yatırımlarla birlikte Kazan’ın ikinci altın yılının da başlangıcı olacak. Bu gün burada hayırsever iş adamlarımızın yanı sıra Özel İdare ağırlıklı hizmetlerin açılış ve temel atma töreni için bir araya geldik. Ben bu vesileyle gerek bu yeni yatırımların Kazan’a gelmesinde ve gerekse de Kazan’ın gelişmesinde, bu günlere gelmesinde çaba harcayan bütün hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek de konuşmasında ağırlıklı olarak Kazan’a yapılan yatırlar üzerinde durarak, “Bu gün burada açılışını yapacağımız ve temelini atacağımız eserler inanıyorum ki Kazan’a güç katacaktır, Kazan’da yaşayan insanların yaşamını daha da kolaylaştıracak ve Kazan’ı Ankara’nın gözdesi yapacaktır. Bu eserlerin Kazan’a kazandırılması adına emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye’nin kalbi Ankara, Ankara’nın kalbi de bundan böyle Kazan olacak diyen Bakan Çiçek, “25 Mayıs’ta Sayın Başbakanımızla birlikte Ankara için projelerimizi açıkladık. O projelerin önemli bir kısmı da Kazan’dadır. Türkiye’nin savunma ihtiyacını karşılayacak en önemli projeleri burada gerçekleştiriyoruz. Her biri milyonlarca dolar kıymetinde olan Atak Helikopterlerini ve ilk defa kendi haberleşme uydumuz olan Göktürk Uydusunu burada yapıyoruz. Önümüzdeki sene bu uyduyu büyük bir törenle buradan uzaya fırlatmış olacağız. Türkiye’nin 8 milyar dolara varan savunma sanayi ihraç mallarının 6 milyar doları Kazan’daki tesislerde üretiliyor ve üretilecek. Dünyada bugün insansız hava aracı üreten 3 ülkeden birisiyiz. Sınır güvenliğimizi Kazan’da ürettiğimiz araçlarla sağlamaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.