Mamak Belediyesi İmar Durumu Sorgulama

İmar Durumu Sorgulama Kent Rehberi E-Belediye

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürütülen Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi, Derbent, Üreğil, Araplar, Dostlar, Köstence, Dutluk, Büyük Kayaş, Tepecik Mahalleleri’nin tamamını, Boğaziçi, Şirintepe, Akşemsettin, Yeşilbayır, Şahapgürler, Küçük Kayaş Mahalleleri’nin ise bir bölümünü kapsıyor.

Dünyanın en büyük kentsel dönüşüm projesi olan Yeni Mamak Projesi ile bölgeye 50.000 konut, 500 iş merkezi, dev rekreasyon alanları, çocuk oyun alanları, spor kompleksleri, eğlence ve dinlenme alanları, aqua park, yüzme havuzları, hastane ve otel kazandırılacak.

8 milyon 500 bin metrekarelik proje alanı üzerinde 13.750 gecekondu bulunurken, bugüne kadar 6.193 hak sahibi ile anlaşılarak, 2.115 adet gecekondu yıkıldı. Hızla ilerleyen Proje kapsamında 250 konutun yapımı tamamlandı, 172 konutun inşaatına başlandı. 800 konutun daha ihalesi yapıldı.

Toplam 1 Yorum Var

  1. 1940 yılında kurulmuş Köstence,Tepecik,Dostlar mahalleleri..2008 yılında mahalle sakinlerini ev vereceğiz bahanesiyle,antlaşma yapıldı.Evler hırsızlara mesken oldu.Bu gariban mahalleyi yok ettiniz.Kimin eli varsa şu işte Allah Belasını versin çakma belediye Mamak belediye oy yok sizin gibi rantçı belediye anlayışına!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.