narlidere belediyesi logo

Narlıdere Belediyesi İmar Durumu Sorgulama

İmar Durumu Sorgulama Kent Rehberi E-Belediye

İzmir’in batısında yer alan ilçemiz, doğusunda Balçova, batısında Güzelbahçe ve güneyinde Karabağlar ilçeleri ile sınır komşusu olup, kuzeyi ise İzmir Körfezi ile çevrelenir. İzmir Körfezi’nin en temiz sularına sahip olan ilçemiz, Çatalkaya Dağı’nı kaplayan çam ormanlarıyla oksijen deposu konumundadır. Çağdaş konutları, düzenli kentleşmesi sayesinde İzmir’in en geniş yeşil dokusuna sahip ilçelerinden birisi olan Narlıdere, bu özellikleri sayesinde İzmir’in en gözde ilçeleri arasında yer almıştır. İlçe sınırları içinde modernlik ve büyüklük açısından dünyanın en büyük ikinci huzurevi ve 5 yıldızlı turistik bir otel bulunmaktadır. İlçemiz yüzölçümünün; %20’si yerleşim alanı, %10’u tarım arazisi, %70 fidanlık, çalılık ve ormandır.

İlçemizin yüzölçümü 64,03 km² kadardır. 2018 yılı sayımına göre nüfusu 66.203’tür. İlçemizin önemli bir akarsuyu olmamakla birlikte, Ilıca ve Ali Onbaşı gibi küçük dereler, İzmir Körfezine akmaktadır. İlçemiz sınırları dahilinde birçok bitki ve ağaç yetiştirilmekte olup başta 41.200 adet mandalina, 4.935 adet Zeytin ağacı gelmektedir. Aşağıdaki tabloda meyve veren vermeyen ağaç sayıları ile bunlardan sağlanan üretim ve verim miktarları gösterilmiştir.

Narlıdere Belediyesi ilçemiz sınırları içerisinde 11 Mahalle 155.922,40 m. uzunluğunda 529 Sokak bulunmaktadır. Belediyemiz sorumluluk alanında 8.786,62 m. uzunluğunda 12 Cadde, 9.282,83 m. Bulvar, İzmir Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanında ise 20.004,11 m. uzunluğunda 9 adet Cadde bulunmaktadır.

Narlıdere İlçesi, ana ulaşım yolları bakımından avantajlı konuma sahiptir. İzmir’ in en önemli yollarından E-881 izmir-Çeşme Oto yolu ilçenin kuzeyinden geçmektedir. Adnan Menderes Havaalanı’na yakın bir konuma sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.