Sultangazi Belediyesi İmar Durumu Sorgulama

İmar Durumu Sorgulama Kent Rehberi E-Belediye

Habibler Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya ayrıca Belediye Başkan Yardımcısı Nurgün Güngören, Belediye Meclis Üyesi İmdat Kamacı, Habibler Mahallesi Muhtarı Hamza Kara ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Toplantıda ilk konuşmayı yapan Emniyet Müdürü Yüksel, bölgenin sorunlarını bildiğini belirterek, kısa sürede toplumun daha huzurlu olacağını söyledi. Mobese kameralarının yaygınlaştırılacağını söyleyen Yüksel, uyuşturucu, gasp ve hırsızlık gibi vakalara karşı sıkı bir çalışma yapıldığını belirterek, “Gençlerimizi hep birlikte koruyalım” dedi.

DOLU DOLU BİR YIL GERİDE KALDI

Sultangazi Belediye Başkan Cahit Altunay da, bölgedeki aktif çalışmalarından dolayı Emniyet Müdürü Yusuf Yüksel’e teşekkür ederek başladığı konuşmasında hep birlikte daha mutlu ve huzurlu bir Sultangazi için çalıştıklarını söyledi.

Habibler’in olumsuzluk gibi görülen birçok özelliğinin çok yakında avantaja dönüşeceğini söyleyen Başkan Altunay, belediye olarak hizmette birinci yılın tamamlandığını ifade ederek, bu dönem için çok önemli çalışmalar gerçekleştirildiğini kaydetti. Bürokraside işlerin biraz yavaş ilerlediğini, ancak her şeye rağmen ciddi çalışmalar yapıldığını ifade eden Başkan Cahit Altunay, “Özellikle arsa tahsisi konusunda Büyükşehir Belediyesi’nden büyük destek alıyoruz. Kim Market’ten Cebeci Spor Kompleksi’ne kadar olan alan bizim oldu ve buraya Belediye Sarayı, Nikah Salonu, Kültür Merkezi yapacağız” dedi.

HABİBLER’İN GELECEĞİ PARLAK

Habibler’in geleceğinin çok parlak olacağını ifade eden Başkan Altunay sözlerini şöyle sürdürdü: “Ancak sizlerden biraz sabır istiyoruz. Sultangazi’nin kendi imar planlarını yapıyoruz. Tapu sorunları çözülecek. Buna çalışıyoruz.

Biliyorsunuz bölgeye hayvanat bahçesi yapılacak. O zaman Habibler büyük önem kazanacak. Kanalizasyon yapılması için çalışmalar sürüyor. Bu konuda da vatandaşlarımızın duyarlılığını bekliyoruz. Bunu hep birlikte çözeceğiz.”

Tramvay hattının 3 durak daha uzatılarak Habibler’e ulaşacağını ifade eden Başkan Altunay, bunun için yol genişletme çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Başkan Altunay, Habibler Sağlık Ocağı’na bir ambulans tahsisi için de görüşme yapacağını kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.