Ümraniye Belediyesi İmar Durumu Sorgulama

İmar Durumu Sorgulama Kent Rehberi E-Belediye

Hasan Can yaptığı açıklamada, belediye olarak imar konusunda da büyük atılımlar gerçekleştirdiklerini kaydederek, ilçenin inşaat sektöründeki potansiyelini artırdıklarını ifade etti.

Can, şunları kaydetti: Ümraniye Belediyesinin 2004`de 800 adet ruhsatla 1.5, 2005`de bin 270 adet ruhsatla 2.5, 2006’nın ilk 7 ayında ise bin 350 adet ruhsatla 2.2 milyon metrekarelik inşaat alanı ruhsatı vererek Türkiye rekoru kırdı. Belediye rekorunu yenilemiş oldu. Söz konusu rakamlar inşaat sektöründe, 2.5 milyar dolarlık yatırım ve yaklaşık 7-8 milyar dolarlık da katkı anlamına geliyor. İlçe genelinde 4 bin inşaatın yapımının sürdüğünü, bu konutların yüzde 80`inin “lüks konut” niteliği taşıdığını belirten Can, yaptıkları teşviklerle büyük yatırımcıların dikkatlerini ilçeye çekmeye devam ettiklerini ve ilçede inşaat sektöründeki canlılığın artacağını söyledi.

Kentsel dönüşüm projesiyle Ümraniye’ye yapılacak olanları sıralamak istersek : Dudullu Organize sanayi Bölgesinde üretim durdurulacak. Yerine ofis ve ticaret binalarının inşaası yönlendirilecek. Buradaki sanayi tesisleri Tuzla Organize Sanayi Bölgesine yönlendirilecek. TEM üzerinde bir cep otogarı inşa edilecek. İlçe metro ile Bostancı ve Üsküdar’a bağlanacak. Elmalı su toplama havzasındaki sanayi tesisleri uzun vadede boşaltılacak. Orman üzerinde baskı oluşturan konut alanlarının yoğunluklarına sınırlama getirilecek.

Toplam 1 Yorum Var

  1. Esenkent mahallesi Ebubekir caddesi ulutekin sokak ve çevresi olarak imar çıktımı veya herhangi bir inşaat olacakmı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.