“10 İmar Durumu Müracaatı Yapıldı”

Haber Tarihi: 28.1.2013 16:08:54 // Okunma Sayısı: 3436

 Aydın Belediye Başkan Yardımcısı Cemalettin Küçükerol, Aydın Belediye Meclisinin Koruma Amaçlı İmar Planını onaylamasının üzerinden yaklaşık 1 ay geçmesine rağmen, yaklaşık 10 tane imar durumu müracaatının yapıldığını söyledi. 

Başkan Yardımcısı Küçükerol “Koruma Amaçlı İmar Planı, yeni onaylanan bir proje olması nedeniyle, inşaat mevsimi olmamasına rağmen, yaklaşık 10 imar durumu müracaatı yapıldı. Mart, Nisan aylarında, hava koşulları inşaat yapmaya uygun hale geldiğinde bu oran daha da artacak. O zaman haftalık hatta günlük müracaatlar bile olacak. Bu mevsimde bile 10 imar durumu müracaatının yapılması, vatandaşın ihtiyacını karşıladığını gösteriyor” dedi. 
Vatandaşların Koruma Amaçlı İmar Planı değişikliği nedeniyle yaptığı itirazların Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kuruluna gönderildiğini belirten Küçükerol “Bu itirazları Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu reddederek planın uygulanmasını istedi. Vatandaşa ait arazilerin yeşil alana dönüştürülmesi söz konusu değil. 14 yıldır onaylanmayan Koruma Amaçlı İmar Planı onaylandı. Bu karar alınırken, mevcut durumu korumak amaçlandı, yeni bir plan uygulama kararı alınmadı” ifadelerini kullandı. 
 
“TABAKHANE PROJESİ 2. ETABA GEÇİYOR” 
Aydın Merkezdeki sevgi yolu ile Kültür Sanat Sokakla Aydınlık Yarınlara Projesi ve Tabakhane Projesi hakkında da bilgi veren Küçükerol, “579 bin TL’ye mal olan sevgi yolundaki çalışmalarımızda çok küçük eksiklikler kaldı. O eksiklikler de tamamlanınca bitti diyebiliriz. 884 bin TL’ye mal olan Kültür Sanat Sokakla Aydınlık Yarınlara Projesi ise tamamen bitti. Şimdi orada halkın beğenip beğenmediğine dair bir anket yapıyoruz. Tabakhane deresindeki çalışmalarımızın da 1. etabı bitiyor ve 2. etaba geçiyoruz” dedi. 
Küçükerol, Tabakhane Deresi 2. etabının da hızla tamamlanacağını belirterek “İşgalci konumda olan Başbalıkçı Dokuz Kardeşler, proje alanı içinde bulunuyor. Söz konusu balıkçı dükkanının bulunduğu alan yeşil alan kapsamında olması nedeniyle kaldırılması gerekiyor. Buradaki amaç, projenin 1. etabıyla 2. etabını birleştirerek halkın hizmetine açılmasıdır. Tabakhane deresini Aydın halkına kazandırmak istiyoruz” şeklinde konuştu. 
Atatürk Bulvarında uygulanacak olan Battı Çıktı projesinin için de ihale sürecinin dolmasını beklediklerini ifade eden Kçükerol, buradaki çalışmalara da bir an önce başlanacağını söyledi.