100 milyon euro’luk yatırım kredisi geldi

Haber Tarihi: 10.5.2016 10:15:17 // Okunma Sayısı: 2573

EKONOMİ SERVİSİ

İki kurum arasında ilk iş birliği olan bu anlaşmayla Odeabank, Türkiye’de yerleşik KOBİ’lerin yatırım projeleri ve işletme sermayesi ihtiyaçlarının finansmanında rol oynayacak.

Odeabank Genel Müdürü Hüseyin Özkaya, “Avrupa Yatırım Bankası gibi önemli ve saygın bir kuruluş ile  imzaladığımız kredi anlaşması, Odeabank’ın kısa süre içinde kat ettiği yolun  önemli bir göstergesidir. Geçen yıl KOBİ, mikro ve küçük işletmelerin  finansman ihtiyaçları için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ve European  Fund for Southeast Europe ile imzaladığımız anlaşmalara ek olarak bugün,  AYB ile imzaladığımız ilk kredi anlaşmasının da müşterilerimize önemli katkı  sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

AYB Başkan Yardımcısı Pim Van Ballekom ise, “Odeabank ile ilk anlaşmamızı  imzalamaktan dolayı memnuniyet duyuyor, yeni iş ortağımız ile Türkiye’de yerleşik  KOBİ’lere ihtiyaç duyulan finansman kaynaklarının sağlanacağına inanıyoruz. AYB,  Türkiye’de 50 yılı aşkın süredir yerel istihdam ve  girişimciliği teşvik etmektedir” dedi.