Atatürk Havalimanı Fidanlık Kavşağında Güzergah Değişikliği

Atatürk Havalimanı Fidanlık Kavşağı’nda, dere ıslah çalışması nedeniyle güzer- gâh değişikliği yapılacak. Söz konusu güzergâh değişikliği uygulaması Pazar günü başlıyor.
Ayamama Deresi ıslah çalışmaları kapsamında önemli nokta olan Fidanlık bölgesinde kesit genişletme çalışmaları başlıyor.  Aşırı yağışlarda sel baskınlarına neden olan Ayamama dere yatağında geçtiğimiz aylarda çok sayıda kaçak bina yıkılmış ve ıslah çalışmalarının ilk adımı atılmıştı.

Derenin en dar boğazı olarak belirlenen ve akışı önemli ölçüde etkileyen Basın Ekspres yolu Havalimanı Kavşağı fidanlık mevkiinde kesit genişletme çalışmaları başlıyor.
 
Çalışmalar kapsamında; Mahmutbey istikametinden geliş Basın Ekspres yolu Fidanlık mevkiinde D-100 Küçükçekmece ve Atatürk Havaalanı istikametine servis yolundan verilecek.

Kesit genişleme çalışmaları 07.11.2010 PAZAR günüden itibaren başlayacak trafik akışı 4 ay süreyle Fidanlık Bölgesindeki servis yoluna verilecek. Bu süre boyunca trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekmektedir.

İBB

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.