Bağcılar İmar Durumu Sorgulama

Bağcılar Belediyesi E-İmar için buraya tıklayınız.

Bağcılar belediyesi imar durumunu sorgulamak mı istiyorsunuz. Bağcılar belediyesin de zaman içerisin de imar durumunda ne gibi gelişmeler olmuş bir bakalım. Bağcılar İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer alan 25 ilçesinden (Anadolu yakasında 14 ilçe vardır) biridir.

İstanbul’un ilçeleri arasında en yüksek nüfus yoğunluğuna sahip ilçenin komşu ilçeleri, Esenler, Güngören, Bahçelievler, Başakşehir ve Küçükçekmece’dir.  Bağcılar, Avrupa-Asya aksı üzerinde, Edirne-Ankara arasında yapılmış olan, Türkiye’nin en önemli otobanı TEM’in geçiş yolu üzerindedir. Bağcılar, 1992 yılına kadar Bakırköy Belediyesi´ne bağlı bir yerleşim birimi iken Kirazlı, Güneşli ve Mahmutbey semtlerinin birleştirilmesi sonucu 3806 sayılı yasa ile müstakil belediye ve ilçe haline getirilmiştir.

Yaklaşık 2 yıldır devam eden İstanbul’un 1/25 binlik imar planlarının taslağında bazı değişiklikler ön görülmekte. Taslak, 2023 yılına kadar İstanbul’un gelişimine yön verecek nitelikte. Önümüzdeki aylarda İBB Meclisi gündemine gelecek taslak, meclis onayının ardından yürürlüğe girecek. Bağcılar bağcılarda bu değişikliklerden nasibini alacak. İlçede çok ciddi kentsel dönüşüm uygulaması yapılacak. Neredeyse ilçenin tamamı yıkılarak yeniden inşa edilecek.

Kazlıçeşme-İkitelli hattıyla metroya bağlanacak. Ayrıca Halkalı hattı da oluşturulacak. İlçenin sınırları içerisinde E-5-TEM bağlantı yolu açılacak. Alibeyköy, Gaziosmanpaşa ve Tekstilken üzerinden inşa edilecek metro Bağcılara ulaşacak. Bağcılar`daki çevre düzenlemeleri de yapılıyor, Nostalji Bahçeleri Projesi`ne Güneşli`de kurulan Kayısı Bahçesi ile devam ediliyor. 7 yeni park yapıldı. Gençlik merkezleri, yeni parklar, bilgi evlerinin gerçekleştirilecek. Bağcılar Belediyenin geleneksel hale gelen çalışmalarının da sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.