Belediye Meclisinde Nazım İmar Planının Reddedilmesi

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, belediye meclisinde nazım imar planının reddedilmesiyle kentte imar işlerinin hala anayasası olmadan gelişi güzel yürümesinin istendiği bir durumun ortaya çıktığını bildirdi.

Akdoğan, yaptığı açıklamada, Niğde’nin nazım imar planı için meclisteki oylamada 12 kabul, 15 de ret oy kullanıldığını anımsattı.

Niğde’de 30 yıldır nazım imar planının kabul edilmediğini vurgulayan Akdoğan, şunları kaydetti: “Niğde’de imar işlerinin hala anayasası olmadan gelişi güzel yürümesinin istendiği bir durum ortaya çıktı. Biz çarpık yapılaşmadan geri dönmek, ilimizi sosyal donatı alanlarında rahatlatmak, imar konusunda birçok yeniliği, sosyal alanı ilimize kazandırmak istiyoruz ancak bütün bunlar meclis toplantısında reddedilmiş oldu. 5000’lik nazım imar planı olmayan illere büyük yatırımcılar arsa alıp, alışveriş merkezleri, fabrika gibi yatırımlar yapmıyor. Niğde’yi bu çıkmazdan çıkaralım, iş sahalarını genişletelim, dış sermayeyi ilimize çekelim, çarpık yapılaşmadan ilimizi kurtaralım diye nazım imar planını oylamaya sunduk. Ret oyu veren arkadaşların gönülleri ne kadar rahat edecek, vicdanları ne kadar sızlayacak, ben bu durumu kamuoyunun ve Niğde halkının takdirine bırakıyorum.”  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.