Edremit İmar Planı Gözden Geçirilecek

Güney Marmara Bursa Şube Başkanı Engin Er ve Balıkesir Jeoloji Mühendisler Odası İl Başkanı Kemal Gökçay Yenigün Edremit’te olası Deprem için alınacak önlemleri Edremit Belediye Başkan Vekili Fatih Çağlarla paylaştılar. 

Balıkesir Jeoloji Mühendisler Odası İl Başkanı Kemal Gökçay Yenigün Edremit Belediyesi Meclis Odasında ilk başta Edremit ve yakın çevresi için alınacak önlemleri sırayla anlattı. Depremle ilgili olarak imar planlarında jeolojik olarak alınacak tedbirleri ve Zemin Etüt Çalışmaların da karşılaşılan güçlüklerin neler olduğunu. İmar planlarının yeniden gözden geçirilmesini aksi takdirde yaşanılacak büyük bir depremde acı sonuçlar yaşanabilir bunun için düzenleme şart? dedi.

Edremit Belediye Meclis Salonun da gerçekleşen toplantının ardından Güney Marmara Bursa Başkanı Engin ER ve Balıkesir Jeoloji Mühendisler Odası İl Başkanı Kemal Gökçay Yenigün il yönetimi Edremit Belediyesi Başkan Vekili Fatih Çağlar’a ziyarette bulundular. Ziyarette Toplantıda geçen alınması gereken önlemleri Başkan Fatih Çağlar’a ilettiler. Edremit Belediye Başkan Vekili Fatih Çağlar, kendisine aktarılan bilgileri hayata geçirip Edremit’i olası Deprem için hazırlayacağını? söyledi. Böyle önemli bir toplantıyı gerçekleştirdikleri için gelen heyete teşekkür edip uğurladı.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.