Esenler Dörtyol’a Alt Geçit

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Esenler Dörtyol’da, trafik yer altına alınmasıyla İstanbul yayalaştırılmış bir meydana daha kavuşuyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Esenler Dörtyol’da trafik yer altına alınmasıyla, İstanbul yayalaştırılmış bir meydana daha kavuşuyor. Bu yıl içerisinde hizmete alınması öngörülen söz konusu alandaki çalışmalar, Basın İnceleme Gezisi ile yerinde görülecek.

Çalışmalarına Aralık 2010’da başlanan proje kapsamında İSKİ, İGDAŞ, Telekom ve Bedaş’a ait altyapı tesisleri, altgeçit güzergâhı dışına taşındı. Fore kazıkların yakında çakılmaya başlanacağı bölgeden geçen içme suyu hattı da alt geçidin dışına alınacak.

Altgeçit inşaatı ile tek yönlü trafik akışının olduğu İnönü ve İstanbul caddelerinin kesişme kısmında trafik yer altına alınarak, bölgedeki trafik sorununa köklü bir çözüm getirilmiş olacak.

Proje tamamlandığında, Atışalanı – Yıldız caddeleri ile İnönü ve İstanbul caddelerinin birleşiminde yer alan kısım araç trafiğine kapatılarak, ilçeye toplam 17 Bin m2’lik yayalaştırılmış bir alan kazandırılmış olacak.

Esenler Dörtyol Meydanı’nda yapılacak çevre düzenlemesinin yanı sıra bu yıl içersinde bitirilmesi hedeflenen proje kapsamında, meydana ulaşım kolaylığı sağlamak amacıyla altgeçide, otobüs durağı da konulacak.

Teknik Özellikler:
Altgeçit uzunluğu:  250 m
Kapalı kesit uzunluğu: 116 m
Yol genişliği:    2×3 m (Toplam 6 m)
Meydan düzenleme: 17.000 m2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.