İmar Durumu Hakkında

Sahip olduğunuz yerin İmar durumunu sorgulamak, bilgi almak artık günümüz koşullarında çok kolay olmaya başladı. Hiçbir şey bilmediğiniz halde imar durumunuz hakkında bilgi edinebiliyorsunuz.  Harita mühendisine bile danışma gereği bile duymayacaksınız. Sahip olduğunuz mülkün bağlı olduğu belediyeye gelemeden imar durumu bilgilerine ulaşma imkânınız var.

İnternetten İmar Sorgulama hizmeti vatandaşların işlerini çok ama çok kolaylaştırıyor. Bu hizmet sayesinde vatandaşlar belediyeye gelmeden internetten, 7/24 imar durumu sorgulaması yapabiliyor, plan notları ile birlikte bilgilendirme amaçlı imar durumu belgesini bilgisayarına kaydedebiliyor ve eğer isterse çıktı alabiliyor. Sürekli güncel tutulan bilgiler sayesinde vatandaşlar, internetten en son imar durumu bilgilerine rahatlıkla ulaşabiliyor.

Bu olay vatandaşların çok işine yaradığı gibi belediyelerinde işini kolaylaştırdı. Sadece bilgi almak için belediyeye gelen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturmuyorlar. Gerçekten işi olanlar bu sayede daha rahat hizmet alabiliyorlar. Bu sistem sayesinde vatandaşlar evlerinden çıkmadan bile imar durumu hakkında bilgi almış oluyorlar.  İşte tam bu noktada bu işi sağlam, güvenilir ve titizlikte yapan bir siteye ihtiyaç var.

Teknik ekibi, harita mühendisleri ve teknikerleri ile birlikte hukuka ve imar planına uygun güncel bilgileri tarafınıza sunuyor. İnternette arama motoruna imar durumu sorgulama yazıyorsunuz.  imarbilgileri.com sitesinden imar durumu sorgulamayı tıklıyorsunuz. Bulunduğunuz ilçeyi seçiyorsunuz. Ada numaranızı ve parsel numaranızı yazıyorsunuz.  Sorgulama butonunu tıkladıktan sonra. İmar durumunuzu rahatlıkta öğrenebiliyorsunuz.  Nasıl sizce basit değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.