İmar Durumunu Nasıl Öğrenebilirim?

İmara açılmış bir araziniz var. Ama bu konu üzerine ise hiçbir fikriniz yok. İş yoğunluğunuz var arazinin imar durumunu sorgulamak için arazinin bağlı bulunan belediyeye gitmenize zamanınız yok.  Bir tanıdık harita mühendisi bulmanız gerekiyor. Konu hakkında bilgi sahibi de olmadığınız için acaba yanlış yapar mıyım?  Beni kandırırlar mı? Gibi sorular geliyor. En azından bazı bilgileriniz olsa daha rahat hareket edeceksiniz.

Danışacağınız yer sizden ücret alacak mı? Çok para alırlar mı? İşte bu noktada bize yardımcı olacak bir gayet güzel hazırlanmış kaliteli ve dürüst bir site var. Arazinizin İmar durumunu mu öğrenmek istiyorsunuz. Yapacağınız işlem basit. İnternette arama motoruna imar durumu sorgulama yazıyorsunuz.  imarbilgileri.com sitesinden imar durumu sorgulamayı tıklıyorsunuz. Bulunduğunuz ilçeyi seçiyorsunuz. Ada numaranızı ve parsel numaranızı yazıyorsunuz.  Sorgulama butonunu tıkladıktan sonra. İmar durumunuzu rahatlıkta öğrenebiliyorsunuz.

Bu güzel site bize birçok imkânı sunuyor.  İmar planı notları, imar durumu, imar mevzuatları, nazım imar haritalarının temini, arsa ve gayrimenkullerinizin değerlendirilmesi, arazi hakkında imar plan tadilatı, imar planında yapılan değişiklikler ve düzenlemeler hakkında güncel bilgileri sunmakta. İmar konusu üzerine birçok haber yayınlamakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.