İmar İçin Beklemek Zaman Kaybı

Yalıtım Mühendislik Yapı Danışma Merkezi sahibi Abidin Yatkın tarafından Ufuk Plaza’da düzenlenen akşam yemeğine Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün yanı sıra eski Çevre Bakanı Rıza Akçalı, Belediye eski Başkanı Zafer Ünal, Belediye Başkan Yardımcısı Mimar Azmi Açıkdil, Belediye Meclis Üyesi Sezai Gürcan, Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ertuğrul Aytaç, mimar, mühendis ve müteahhitler katıldı. Yemekte bir konuşma yapan İşadamı Abidin Yatkın, davetlerini geri çevirmeyen katılımcılara teşekkürlerini sundu. Yatkın, firmalarınca başlatılan kampanya hakkında da bilgiler verdi.

Yatkın’ın ardından Belediye Başkanı Cengiz Ergün söz aldı. Yalıtım Mühendislik’in 16 yıldır hizmet verdiğini belirten Başkan Ergün, “Bu 16 yıl kapsamında firmayı ilk kurulduğu günlerden beri hatırlıyorum” dedi. Müteahhitlik yaptığı dönemde firma ve firmanın sahibi Abidin Yatkın ile sürekli istişare halinde olduğunu belirten Başkan Ergün, “Belediye noktasında da yine prosedür gereği çeşitli işlerde bizlere yardımcı olan bir kardeşimiz. Önemli olan Manisa’da bir araya gelebilmek ve Manisa’ya hizmetler noktasında paylaşımlarda bulunabilmektir. Bugün de bir masa etrafında fikirleri paylaşabiliyoruz. Güzellikleri paylaşma, vatandaşın memnuniyeti noktasında yapılacak olan çalışmalar, yapıcı eleştiriler, Manisa’nın geleceği ile ilgili fikirlerin seslendirilmesi, demokrasi kuralları içerisinde vazgeçilmezlerimizden biridir. O açıdan bu beraberliğin önümüzdeki süre içerisinde daha da genişleyerek, devam etmesini diliyorum. Değerli misafirlere katılımlarından dolayı, Abidin kardeşimize de buna öncülük etmesinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Yemeğe katılanlara Belediye hizmetleri ve Manisa ile ilgili soruları olması durumunda yanıtlayabileceğini de belirten Başkan Ergün, davetlilerin imar planı ile ilgili görüşlerini dinledi. Tek tek söz alarak Manisa’nın imar planına ihtiyacı olduğuna vurgu yapan davetliler, Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e bu konuda destek olduklarını bildirdiler.

Konu ile ilgili katılımcılara bilgiler veren Belediye Başkan Yardımcısı Mimar Azmi Açıkdil de, genel imar planı süreci ve Yeni Mahalle, Hafsa Sultan Mahallesi, Fatih Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi’ni kapsayan imar planı hakkında bilgiler verdi. Belediye eski Başkanı Zafer Ünal da söz alarak, Manisa’nın mutlak surette imar planına ihtiyacı olduğunu, büyükşehir sürecinin beklenmesi durumunda kentin ciddi bir zaman kaybına uğrayacağının altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.