İmar Komisyonu Ranta İzin Vermeyecek

 Adana Büyükşehir Belediyesi müşterek komisyonu, kentin imarını yapılandırmak için bir araya geldi.

Komisyon üyeleri, meclis toplantısında alınan kararlarda ‘imar rantı’ tartışmalarına yol açan itiraz dilekçelerinin Perşembe günü Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın da katılımıyla Saat 10.00’da görüşecek. Komisyon üyesi meclis üyeleri, adı ranta karışan itiraz dilekçelerine ‘ret’ oyu kullanacağını bildirdi. CHP ve MHP ranta dayalı imar düzenlemesi taleplerine grup olarak ‘ret’ vereceklerini açıkladı. AK Partili İmar Komisyonu Başkanı Murat Türk, komisyonları basın mensuplarının takip etmesinde hiçbir sakınca görmediğini, aksine bunun şeffaflık göstergesi olacağını söyledi.

CHP’li ve MHP’li meclis üyeleri ise ‘dini tesis alanı’ ile ilgili görüşlerini bildirdi. Meclis üyeleri, “Büyükşehir Belediyesi vatandaşın 1.500 metrelik arsasını, bütçe yetersizliğini bahane göstererek kamulaştırmadı. Vatandaşta arazisini bir şekilde değerlendirmek istiyor. Belediye alsın burayı cami yapsın. Almıyorsa da vatandaşı mağdur etmesin. Kurttepe Anadolu Lisesi’nin oradaki İSOTLAR’a ait araziyi milyonlar ödeyerek aldılar, şimdi de imar tadilatını yapıyorlar. Paranız yoktu, burayı nasıl aldınız diye sorarlar adama” diye konuştu.

Aldırmaz’ın da katılacağı komisyon toplantısında, dini tesis alanının merkezi iş alanı olması kabul edilmeyerek, arazinin kamulaştırılması öngörülüyor. Gelişmeleri okuyucularımızla paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.