İmar Planlarını Yargıya Taşıdık…

Fatih İlçe Başkanlığı tarafından, Fatih 1/1000 Ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planlarının  takibi için, konuyla ilgili yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, partili mimar, mühendis ve hukukçulardan oluşan İmar Planları Takip Komisyonu kurulmuştur.

Komisyonun Fatih 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planlarının askıya çıkış süresi itibariyle, planları inceleyerek ve hukuki dayanaklarını belirterek hazırladığı itiraz dilekçesi, itiraz hakkı bulunan CHP Fatih Belediye Meclis Üyeleri tarafından süresi içerisinde işleme konmuştur.

Fatih Belediyesi tarafından yapılan, Fatih 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planlarına süresi içinde itiraz eden CHP Meclis Üyelerinin itiraz dilekçesine, 60 günlük yasal sürenin bitimine 2 gün kalmasına rağmen cevap verilmemiştir.

İmar Planları Takip Komisyonu, İtiraz konularını ve detaylı İtiraz içeriklerinden ve hukuki dayanaklardan oluşan dava dosyasını oluşturmuştur.

Fatih Belediye Başkanlığının yaptığı, Fatih 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planları için yürütmenin durdurulması ve ranta dayalı, halkımızı mağdur eden uygulamaların iptal edilmesi için, CHP Fatih Belediye Meclis Grubu İstanbul 9. İdare Mahkemesine 11.03.2013 tarih ve 64 sıra nosu ile dava açmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.