Küçükçekmece – Avcılar arası ulaşım rahatlıyor!..

Küçükçekmece Avcılar arasında trafiği rahatlatmak için inşa edilen Avcılar Katlı Kavşağı hizmete alınıyor. İki ilçe arasındaki yan yolda trafik tek yönde işleyecek.
Küçükçekmece Avcılar arasında trafiği rahatlatmak için inşa edilen Avcılar Katlı Kavşağı hizmete alınıyor. Yan yollarda yoğun sıkışıklığı gidermek ve Üniversite Kavşağını rahatlatmak ve hastaneye kolay ulaşımı sağlamak amacıyla yapılan kavşak zaman ve yakıt tasarrufuna da katsı sağlayacak.

D-100 Küçükçekmece katlı kavşağı –Avcılar katlı kavşağı arası kuzey yan yol Avcılar istikametine Güney yan yol ise Küçükçekmece istikametine tek yön olarak çalıştırılacak. Kuzey ve güney yan yol geçişleri ise Vatan Hastane mevkiine yapılan araç alt geçit ile sağlanacak. Tek yön düzenlemesi yapılan kısım D-100 Küçükçekmece Katlı Kavşağı –Avcılar Katlı Kavşağı arası yaklaşık 5 kilometre.

Yeni uygulama ile Deniz Köşkler mevkiinden D-100 ’den güney yan yola giriş, Vatan Kavşağı çıkışından sonra güney yan yoldan D-100’e çıkış, İSKİ arıtma tesisleri önünden D-100 güney yan yola giriş, D-100 İGDAŞ önünden kuzey yan yola giriş verilerek anayol yan yol bağlantılarıyla giriş çıkışlar daha rahat olarak işleyecek.

Yeni düzenleme ile sabah ve akşam saatlerin yan yollarda yaşanan trafik sıkışıklığı ile özellikle İstanbul Üniversitesi önü Avcılar Metrobus durağı mevkiindeki trafikte yaşanan olumsuzlukların giderilmesi amaçlanıyor.

Tek yön uygulaması başladıktan sonra kuzey ve güney yan yollarda trafik akışkanlığı artacak ve trafikte geçirilen zaman azalacak olup, uygulama seyahat sürelerinin kısalmasına ve emisyon gazlarının azalmasına olumlu katkı sağlayacak. Yeni trafik uygulaması 22 Ağustos Pazar günü başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.