Rant ve İmar

Cengiz Ergün Erdoğan’ın “Kentsel Dönüşüm Başlıyor” Sözlerini yanlış anlamış olacak’ki..

Kolları sıvayıp bir imar revizyon planı hazırladı. 2 yılda hazırlanan imar planı geçtiğimiz gün oy çokluğu ile çöp tenekesini boyladı. (18-20 oy) İmar planını iptal ettirmenin verdiği gurur ile soluğu Barbaros mahallesinde alan tanrı verdi burada Cengiz Ergün “rant” yer ilan etti yapılan imar planın da “rant” var dedi.

Tanrıverdi:

“Mutlu bir azınlık” var..

“Mutsuz bir çoğunluk” var…

Manisa varoş….

Manisa köhne…

Manisa’yı “kurda”.. Manisa’yı “kuşa” burada “kuş” anlaşılamadı Chp olabilir..

Demek’ ki Manisa kimilerinin bahsettiği gibi büyüyen bir kent değil..

Bunca senedir hiç kimsenin yapma ihtiyacı duymadığı “imar revizyonu” yapmak kolay iş mi?

Başbakan demedi mi..!!

Parasıysa parası..!!

Hazır konutsa hazır konut.!!.

Burada yapılacak olandan istiyorsan, burada yapılacak olandan…!!

Bunlara ’hayır’ diyorsa, kusura bakma. Yetki var kanunda, yıkar geçeriz. Cengiz Ergün bu imar planını hazırladı ve halka gitti mi? Gitti..

Gelen itirazlara evet deyip revizyonda %78 oranında değişiklik yaptımı? Yaptı..

İmar planı hazırlanırken akp ve chp ile görüş alış verişi yaptımı? Başbakanın dediği gibi vatandaşa 3 seçenek sundumu? Sundu..

Vatandaşı toplayıp defalarca taleplerini dinledi mi?   Gelen taleplere sırtınımı döndü? El insaf böylesine bir kentsel dönüşümü yapmak kolay iş mi?

Tabi tepkiler olacak tabi ‘ki de birileri “memnun” birileri “mutsuz” olacak her kesi memnun etmek ne mümkün. Söz konusu olan bir şehrin yeniden inşasıdır. Bu imar planını çöpe atmak yerine yanlışını doğrusunu ele almak gereğini yapmak gerçek ve samimi bir Manisalı olmanın gereğidir. Öyle yada böyle o amaçla yada bu amaçla sonuçta manisa alt yapısı hazır olmamasına rağmen büyükşehir oldu ve imar revizyonu artık Manisa için olmaz ise olmazdı. Geçtiğimiz dönem manisa belediyesi akp’nin elinde değimliydi? ne yaptınız Manisa için neden böyle bir imar planı hazırlamadınız daha 3 yıl öncesine kadar imar planına ihtiyaç mı yoktu? Şimdi beğenmeyip çöpe attığınız imar planı ile ilgili en ufak bir alternatifiniz varmı? Manisayı siz büyükşehir yaptınız sayın tanrıverdi şimdi de görünümünden varoşluğundan şikayetçisiniz Bülent kar belediye başkanı iken gayet memnun idiniz manisanın çehresi değişti diyordunuz..!! Ne oldu da fikriniz değişti yoksa Manisalılık manisaya hizmet sadece akp’nin tekelinde mi? Siz yapınca iyi “on numara” başkaları yaparsa tü kaka mı? Mesele parti tabelasımı yoksa? Rant meselesine gelince daha Sümerbank ve kırk haramileri unutmadık..!! Varsa tespit edilen eksiklikler her vatandaşın yaptığı gibi itiraz aşamasında değerlendirilip düzeltilebilirdi.   Tabi amaç üzüm yemek olsa idi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.