Sarıyer belediyesi imar durumu sorgulama

Sarıyer belediyesi imar durumu sorgulama ve merak edilen imar değişikleri; Sarıyer ilçesi Batıda Eyüp, Güneyde Şişli ve Beşiktaş ilçeleri, doğuda İstanbul Boğazı ve kuzeyde Karadeniz ilçeleriyle çevrili, 151km’lik bir alan üzerinde yayılmıştır.

Sarıyer Belediyesi E-İmar için buraya tıklayınız.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığınca onaylan Sarıyer ilçesine ait 1/5000 ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planlarının alt ölçeği olan 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planlarına ait ilgili kurum görüşleri de alınarak Plan Yapımı ile ilgili çalışmalar yapılmakta.

Ayrıca bölgeye ait; Revizyon İmar Planlarını, İlave İmar Planlarını, Mevzi İmar Planlarını yapılmakta. Bu çalışmalar, Analiz Hazırlık Süreci, Plan Yapımı, Plan Onayı, Plan Askı Süreci, Plan İtirazlarının Değerlendirilmesi olmak üzere beş aşamadan oluşmaktadır.

Sarıyer belediyesi Büyükdere Canfes Sokak’ta gerçekleştirilen düzenleme çalışması ile Çayırbaşı Caddesi’nden kazıklı yola ulaşımı kolaylaştırdı. Uskumruköy – Zekeriyaköy ’de 2013 yılında açılmak üzere toplam 25 km’lik imar yolu projesini hazırlandı. Çağdaş bir kent yaratmanın temel prensiplerinden biri altyapı sorunları çözülmüş bir kent yaratmaktır. 2012 yılında da daha önceki yıllarda olduğu gibi altyapı yatırımlarına büyük önem verildi. Ayrıca yol genişletme ve imarlı yol açma çalışmaları ile Sarıyer de trafik sorununa çözüm yaratmaya çalışılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.