Selçuk’ta İmar Politikaları Masaya Yatırıldı

Selçuk’ta, gıda, hizmet, turizm gibi çeşitli alanlarda esnafla geçen yıl toplantı yapan Selçuk Belediyesi, bu kez inşaat sektörü çalışanları ile bir araya gelerek belediyenin imar politikaları ile ilgili karşılıklı değerlendirmelerde bulundu. İnşaat sektöründe faaliyet gösteren müteahhit, mimar, mühendis, tekniker ve yapı denetim firmalarının temsilcileri ile bir araya gelen Selçuk Belediye Başkanı Hüseyin Vefa Ülgür, belediyenin imar politikalarının kentle ilişkisini ve belediyenin bu politikalarla gelmiş olduğu noktaları katılımcılara anlattı. 

Belediye Encümen salonunda gerçekleşen toplantıda iki taraf karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak birbirlerinden ne beklediklerini dile getirdi. Toplantının ilk bölümünde konuşan Selçuk Belediye Başkanı Hüseyin Vefa Ülgür, “İmar politikalarımızı anlatmak ve onlarla karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak amacıyla bugün inşaat sektöründe çalışan arkadaşlarımızla bir araya geldik. Selçuk Belediyesinin imar politikasının temel kuralı sağlıklı kentleşme ve sosyal alanların korunması. Biz çok yapı yaparak kentin gelişemeyeceğine inanıyoruz. Tam tersine sosyal alanların korunarak, kentleşmede dengeli hareket ederek kentin rantının artacağını ve gelişeceğini düşünüyoruz” dedi.

Belediyenin yeni imar politikaları sayesinde Atatürk Mahallesi’nin cazibe merkezi haline geldiğini, Cumhuriyet Mahallesi ve Yenikent Bölgesi’nin hızla geliştiğini dile getiren Ülgür, geçmişte yapılan yanlış imar uygulamaları yüzünden 14 Mayıs ve Zafer mahallelerinde sıkıntılar yaşadıklarını ifade etti. Dışarıda İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün tavizsiz olduğunun söylendiğini anlatan Başkan Ülgür, sözlerine şöyle devam etti: “Biz doğru yapılan hiçbir şeye karşı sorun çıkarmıyoruz.

Tavizsiz imar politikalarımız sayesinde çarpık kentleşmenin önüne geçtiğimizi, gecekondulaşmayı engellediğimizi, sosyal problemleri en aza indirdiğimizi düşünüyorum. Bu yüzden herkes, ortak bir sorumluluk taşıması lazım. Herkesin bu kente yakışır görevleri var. Sağlıklı kentleşme konusunda belediyenin payı olduğu kadar meslek insanlarının da payı çok büyük. Bizim görevimiz daha iyi koşullarda iş yapabilme imkanı sağlamak ve kenti daha iyi bir noktaya taşımaktır.”

Piyasada çalışan meslek grubu temsilcileri ile belediyede görev alan teknik personel, toplantının ikinci kısmında birbirlerini daha iyi anlamak ve bundan sonra yapılacak ortak işlerde daha uyumlu çalışmak ve daha kaliteli işler yapmak için görüşlerini birbiriyle paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.