Şile İmar Durumunu Nasıl Öğrenirim

Şilede Baraj ve dere mutlak alanlarında kalan ve imar hakkı olmayan köylerin 1/5000 ölçekli planları geçtiğimiz günlerde Şile belediyesinde tamamlanarak askıya çıktı.

Şile Belediyesi E-İmar için buraya tıklayınız.

Planların tamamlanmasının ardından Belediye Başkanı ile ilgili köy muhtarlarını bir araya gererek, planlar ve içerik konusunda bilgilendirme toplantısı yaptılar ve 1/5000 ölçekli planlarla köyün elde ettiği haklara ilişkin detaylı bilgiyi paylaştı.

Özellikle yöre halkı ve köylerden gelen yoğun istek üzerine Belediye Başkanı ilgili köylere giderek, köylü vatandaşlarla bir araya geldi ve 1/5000′lik planlara ilişkin tüm soruları yanıtladı. Vatandaşların merak ettiği konulara açıklık getirdi, itirazlara yanıt verdi.

Şilede yapılan imar durumu değişikliği kentsel dönüşüm projeleri ile ilçeye yeni bir hava ve dinamizm getirilecek gözüküyor. Şilede ki arazinin imar durumunu merak ettiniz? İmar durumunda ne gibi değişiklikler bekleniyor?

Şilede bulunan mevcut arazinizin imar sorgulamasını yapmak istiyorsanız hemen kalkın ve belediyeye gidin. Tapunuzu alın harita mühendislerine verin sizin arazinizin planını çıkarsınlar ölçeklendirsinler yazsınlar çizsinler ve size sonucu söylesinler. Okurken bile çok zor işler. Bunların hiç birine gerek kalmadı. Artık evinizden çıkmadan bilgisayarınızın karşınızda ya da çayınızı yudumlarken araziniz ile ilgili tüm imar bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Yanlış görmediniz evet arazinizin imar bilgilerini öğrenmeniz bir tık kadar yakın ve kolay artık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.