Sultanbeyli İmar Durumu Sorgulama

Sultanbeyli ilçesi Yüz ölçümü: 35 km2 dir.

Sultanbeyli Belediyesi E-İmar için buraya tıklayınız.

İstanbul’un en yüksek dağı olan 537 rakımlı Aydos Dağı ile Teferrüç Dağı arasındaki alanı doldurmakta olup, Tem Karayolu İlçenin ortasından geçmektedir.

İlçe kuzeyde, güneyde ve batıda Kartal İlçesi’ne bağlı Paşaköy – Samandıra ile doğuda Pendik İlçesine bağlı Kurtköy ile çevrili olup 15 mahallesi vardır. Bunlar Abdurrahmangazi Mahallesi Adil Mahallesi Ahmetyesevi Mahallesi Akşemsettin Mahallesi Battalgazi Mahallesi Fatih Mahallesi Hamidiye Mahallesi Hasanpaşa Mahallesi, Mecidiye Mahallesi Mehmetakif Mahallesi Mimarsinan Mahallesi Necipfazıl Mahallesi, Orhangazi Mahallesi Turgutreis Mahallesi Yavuzselim Mahallesidir. Denizden yüksekliği 130 metredir. İlçeye bağlı bir belediye mevcut olup, köy bulunmamaktadır.

Sultanbeyli Belediyesi imar planı çalışmalarıyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, Sultanbeyli Belediyesi”nin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe için hazırladığı 1/5000 ölçekli imar planına yaptığı itirazın kabul edilerek, binlerce binanın yıkılmaktan kurtarıldığını bildirildi.

Kentsel dönüşüm projeleri çerçevesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin geçen yıl eylül ayında hazırladığı Sultanbeyli’yi kapsayan 1/5000 ölçekli nazım imar planına, bazı tartışmalara ve endişeye yol açtığı gerekçesiyle ilçe belediyesince itiraz edildiği hatırlatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.