Ümraniye İmar Durumunu Nasıl Öğrenirim?

Ümraniye değişiyor ve gelişiyor.

Ümraniye Belediyesi E-İmar için buraya tıklayınız.

Ümraniye de ki Gayrimenkullerin değerleri gün geçtikçe artış sağlamakta. Ümraniye İstanbul’ un en hızlı kentleşen ve nüfusu hızla artan; köy ve yöre geleneklerinin de aynen muhafaza edildiği bir kentleşme örneğidir. İstanbul’un nüfus bakımından en kalabalık ikinci ilçesidir. İlçe 14 mahalle, 6 belde ve 4 köyden oluşur. 22 bin hektarlık bir yerleşim alanına sahiptir.

Ümraniye, ekonomik çeşitlilik açısından çok zengin bir yöredir. Küçük imalat sanayisinden konfeksiyona, yedek parça ve ağaç ürünleri üretimine kadar çeşitlilik göstermektedir. Ümraniye belediyesi yeni imar düzenlemeleri yapmakta ve yapacak.

Dudullu Organize sanayi Bölgesi’nde üretim durdurulacak. Yerine ofis ve ticaret binalarının inşaatı yönlendirilecek. Buradaki sanayi tesisleri Tuzla Organize Sanayi Bölgesi’ne yönlendirilecek. TEM üzerinde bir cep otogarı inşa edilecek. İlçe metro ile Bostancı ve Üsküdar’a bağlanacak. Elmalı su toplama havzasındaki sanayi tesisleri uzun vadede boşaltılacak. Orman üzerinde baskı oluşturan konut alanlarının yoğunluklarına sınırlama getirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.