Velimeşe ve Ergene-2 IOSB İmar Planları da Kabul

Çorlu Belediye Meclisinin Şubat 2013 ayı olağan toplantıları, 6 Şubat 2013 tarihinde başladı ve aralıksız 4 iş günü devam etti.

Islah Organize Sanayi Bölgelerinin (IOSB) imar planları içinde kalan, Çorlu belediyesine bağlı bölgelerin öncelikle onaylanması için başlatılan süreç bugün sona erdi. Toplantıların 4. gününde; Velimeşe IOSB ve Ergene-2 IOSB imar planları belediye meclisi genel kurulunda kabul edildi. 06 Şubat 2013 günü yapılan olağan toplantıda imar komisyonuna havale edilen IOSB planları, İmar komisyonunda görüşülerek genel kurul gündemine bugün sunuldu.

İmar Komisyonun Ak Parti’li üyesi Taner Erdim, Velimeşe-IOSB planlarındaki 1 km’lik bir bölgede yoğunluk artışı olacağı nedeniyle şerh koydu. Mecliste Velimeşe-IOSB planlarına yapılan oylamada Taner Erdim red oyuna karşılık diğer üyelerin evet demesi ile kabul edilirken Ergene-2 IOSB imar planları oy birliği ile kabul edildi.

Oylama sonrasında toplantıyı yöneten Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan tarihinde en uzun oturumunu yapan Çorlu belediye meclisi toplantı oturumunu kapattı. İzleyici sıralarında bulunan Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan kürsüye gelerek Meclis üyelerine teşekkür etti.

Tarihi bir karar alındığını belirten Doğan; Çorlu civarında kurulacak 4 IOSB’nin bundan sonraki süreçleri hakkında bilgiler verdi. Doğan; “Hedefimiz bu oluşturulan IOSB’lerin, Mayıs Haziran ayları sonuna kadar Islah şartının kaldırılarak, OSB statüsüne geçmesi ve aynı Çerkezköy OSB de olduğu gibi bu bölgelerde Organize sanayi bölgeleri olarak hayata geçmesidir” dedi.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.